login   |    register
 Dioramas
CAMPAIGNS
MISSION: Kumpanya            
 

  MISSION:Kumpanya
  CAMPAIGN LEADER:caanbash
  START DATE:August 1st, 2006
  ENDS:January 31st, 2007
Award Ribbon
Upon completion of this campaign you will recieve this fine ribbon to decorate your profile page and act as a link back to this page.

Kumpanya Nişanı
Kumpanya'yı başarıyla bitirmiş olan Türkorama üyelerine verilmiştir.

Operational Overview
Kum... Çöl kumu, sahra kumu, deniz kumu, inşaat kumu... Her türlü kumun modellenmesine açık olan bu kampanyada istenen ölçek, konu ve tipte, kum içeren bir model yapmamız bekleniyor.

The Rules and Regs
1. İçinde kum olan herhangi bir model kabul edilecektir ama kumun bol olması ve göz doyurması gerekli. Kum, modelin içinde çok baskın karakterli bir eleman olmalı. Kum içeren her türlü sahne, figür, diorama, uçak, gemi, sivil, bilim-kurgu ve aklımıza gelen veya gelmeyen başka tür modeller kabul edilecektir. Yalnız dikkat! Bu arada bir ipucu, kumla toprağı karıştırmayın birbirine ;-).

2. Her ölçek kabul edilecektir, istersek 72/1 ölçek bile yapabiliriz (gerçeği büyüterek yani), ama unutmayalım, fotoğraflarını çekmemiz gerekecek...

3. Yapım aşamalarını paylaşmak bir koşuldur, ara sıra projemizin durumunu birbirimizle paylaşmamız gerekiyor.

4. Kampanya sonundaki teslimde modelimizin en az üç, en çok beş tane anlaşılır fotoğrafını birbirimize göstermemiz bir koşul.

5. Önceki kampanya(lar)da olduğu gibi en önemli kural: EĞLENİN! :-) Bu işi zorunluluk olarak düşünmeyelim, bir biçimde sonunda sıkışsak bile kendimizi eğlendirecek birşeyler yapalım.

6. İstediğimiz kadar modelle bu kampanyaya katılabiliriz ama sonunda koşulları sağlayan herkese sadece bir madalya verilecek.

Contest Element
Bunu eğlenme ve üretimi teşvik amaçlı yaptığımızdan sonunda herkese sadece kampanyaya katılıp modelini bitirdiğine dair madalya verilecektir. Herhangi bir yarışma durumu söz konusu değildir, en iyi modele ödül verilmeyecektir... Tek ödül var ve o da tüm katılımcılara: Herkes birbirinin yaptığı modelden birşeyler öğrenecek... Ödüllerin en güzeli :)

     
17
PARTICIPANTS

Click to see their campaign info.

alobar
atoplu
Bloodsucker
caanbash
emroglan
erhntly
gerozturk
K_Lonewolf
nefertiti
nezih
oomi
Serhan_Oflas
The_King
VALK
wampum
WRTBGS
zwan